Basketball Champions League: Θεωρητικά εύκολες αποστολές για Άρη και ΑΕΚ

Με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα και αύριο η διοργάνωση της Basketball Champions League.

Πρώτος στην «μάχη» ρίχνεται ο Άρης, που σήμερα (19:30) υποδέχεται στο Nick Galis Hall την Βόννη. Οι «κίτρινοι», που ηττήθηκαν εύκολα από τον Ολυμπιακό την περασμένη Κυριακή για την Α1, δύσκολα θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα απέναντι στους Γερμανούς, που είναι η μοναδική ομάδα του Δ΄ ομίλου που ακόμα δεν έχει καταφέρει να πάρει ροζ φύλλο. Λίγο αργότερα στις 21:30 ο ΠΑΟΚ στον Β΄ όμιλο δοκιμάζεται εκτός έδρας απέναντι στην γαλλική Σαλόν.

Τέλος, η ΑΕΚ αγωνίζεται αύριο (19:30) απέναντι στην πολωνική Ρόζα Ράντομ. Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάζουν αρκετά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή τους από την αρχή της σεζόν, ενώ προέρχονται από δύο σερί ήττες (Μπάνβιτ στο Champions League και Κολοσσό Ρόδου στην Α1). Λογικά, όμως, η Ένωση θα πανηγυρίσει την πρώτη της εντός έδρας νίκη στην φετινή σεζόν, αφού η Ρόζα είναι μαζί με την Ολίμπια Λ. οι πιο αδύναμες ομάδες του Γ΄ όμιλου, με απολογισμό μέχρι στιγμής 0/3.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Basketball Champions League:

 

Α΄ όμιλος

Τρίτη 31/10

Σάσαρι (Ιταλία)- Μονακό (Γαλλία)

Ενισέι (Ρωσία) – Γιουβέντους (Λιθουανία)

Καρσίγιακα (Τουρκία) – Χαποέλ Χολόν (Ισραήλ)

Τετάρτη 1/11

Όλντενμπουρκ (Γερμανία) – Μούρθια (Ισπανία)

Βαθμολογία

Μονακό (Γαλλία) 3-0 6

Καρσίγιακα (Τουρκία) 2-1 5

Μούρθια (Ισπανία) 2-1 5

Όλντενμπουρκ (Γερμανία) 2-1 5

Σάσαρι (Ιταλία) 1-2 4

Ενισέι (Ρωσία) 1-2 4

Γιουβέντους (Λιθουανία) 1-2 4

Χαποέλ Χολόν (Ισραήλ) 0-3 3

Β΄ όμιλος

Τρίτη 31/10

Σαλόν (Γαλλία) – ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 21:30 NOVASPORTS 1HD

Τετάρτη 1/11

Τενερίφη (Ισπανία) – Ορλαντίνα (Ιταλία)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία)

Νεπτούνας (Λιθουανία) – Γκαζιαντέπ (Τουρκία)

Βαθμολογία

Γκαζιαντέπ (Τουρκία) 2-1 5

Νεπτούνας (Λιθουανία) 2-1 5

Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) 2-1 5

Τενερίφη (Ισπανία) 2-1 5

Βέντσπιλς (Λετονία) 2-1 5

Σαλόν (Γαλλία) 1-2 4

ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 1-2 4

Ορλαντίνα (Ιταλία) 0-3 3

Γ΄ όμιλος

Τρίτη 31/10

Εστουδιάντες (Ισπανία)- Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)

Τετάρτη 1/11

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)- Ρόζα Ράντομ (Πολωνία) 19:30 Novasports 2HD

Μπάνβιτ (Τουρκία) – Μπαϊρόιτ (Γερμανία)

Στρασμπούρ (Γαλλία) – Βενέτσια (Ιταλία)

Βαθμολογία

Μπαϊρόιτ (Γερμανία) 3-0 6

Εστουδιάντες (Ισπανία) 2-1 5

Βενέτσια (Ιταλία) 2-1 5

Μπάνβιτ (Τουρκία) 2-1 5

Στρασμπούρ (Γαλλία) 2-1 5

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 1-2 4

Ρόζα Ράντομ (Πολωνία) 0-3 3

Ολίμπια Λ. (Σλοβενία) 0-3 3

Δ΄ όμιλος

Τρίτη 31/10

Νίμπουρκ (Τσεχία)- Μπεσίκτας (Τουρκία)

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) – Βόννη (Γερμανία) 19:30 ΕΡΤ3

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία) – Αβελίνο (Ιταλία)

Τετάρτη 1/11

Ναντέρ (Γαλλία) – Οστάνδη (Βέλγιο)

Βαθμολογία

Ναντέρ (Γαλλία) 2-1 5

Αβελίνο (Ιταλία) 2-1 5

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) 2-1 5

Νίμπουρκ (Τσεχία) 2-1 5

Μπεσίκτας (Τουρκία) 2-1 5

Οστάνδη (Βέλγιο) 1-2 4

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία) 1-2 4

Βόννη (Γερμανία) 0-3 3

 

 

 

 

 

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ BLOGVIEW

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Μενού