+Plus

Το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων (16/03)

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων για σήμερα, Σάββατο 16 Μαρτίου:

 

ΕΡΤ 2

15:30 Basket League-Παράλληλες Μεταδόσεις αγώνων: Κολοσσός-Λαύριο, ΠΑΟΚ-Ήφαιστος, Ρέθυμνο-Πανιώνιος (Ζ), 19η αγωνιστική

18:00 Basket League: Περιστέρι-Άρης (Ζ), 19η αγωνιστική

 

ΕΡΤ 3

15:00 ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός-Κέρκυρα (Ζ), 22η αγωνιστική, Football League

17:00 Ολυμπιακός-ΑΕΚ (Ζ), τελικός Κυπέλλου χάντμπολ ανδρών

 

ΕΡΤ SPORTS

06:00 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, Σκοτία (Ε)

08:00 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX, Δοκιμαστικά (Ζ)

09:00 Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Ελλάδα – Γεωργία (Ε)

11:00 Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου, Γερμανία – Ελλάδα (Ε)

13:00 MUNDOBASKET, Μπάσκετ (Ζ), Κλήρωση τελικής φάσης

14:00 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ, Ελληνικό Πρωτάθλημα Πόλο Α1 Ανδρών, 19η αγωνιστική (Ζ)

15:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΖΟΛΝΟΚΙ, Πόλο Ανδρών: Champions League, 10η αγωνιστική (Ζ)

17:15 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX, Δοκιμαστικά (Ε)

18:15 PRE GAME, Πρωτάθλημα Super League (Ζ)

19:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ, 25η αγωνιστική, Super League ΣΟΥΡΩΤΗ 2018/19 (Ζ)

21:00 ALL STAR GAME 2019, Βόλεϊ (Ζ)

23:00 BAYERN TV, Μπάγερν – Λίβερπουλ

02:00 BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (Ε)

03:45 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX, Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2 (Ε)

04:45 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX, Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3 (Ε)

 

ΣΚΑΪ

13:00 Goal χωρίς σύνορα, αθλητική εκπομπή

01:15 WWE – Raw

 

OPEN TV

12:50 Open Sport, αθλητική εκπομπή

 

NOVASPORTS 1

14:30 ΛΙΝΤΣ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ – ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Ζ), 38η αγωνιστική, Championship Αγγλίας

17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΑΜΙΑ (Ζ), 25η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2018/19

19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΕΛ (Ζ), 25η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2018/19

21:30 ΤΟΡΙΝΟ – ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Ζ), 28η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

 

NOVASPORTS 2

16:00 ΣΑΣΟΥΟΛΟ – ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ (Ζ), 28η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

19:00 ΣΠΑΛ – ΡΟΜΑ (Ζ), 28η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

21:00 ΝΙΜ – ΣΤΡΑΣΜΠΟΥΡ (Ζ), 29η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

 

NOVASPORTS 3

17:00 ΣΤΟΟΥΚ – ΡΕΝΤΙΝΓΚ(Z), 38η αγωνιστική, Championship Αγγλίας

20:45 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ – ΒΙΛΕΜ (Ζ), 26η αγωνιστική, Ολλανδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

 

COSMOTE SPORT 1

16:30 Σάλκε-Λειψία (Ζ), Bundesliga, 26η αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT 2

14:00 Ουέσκα-Αλαβές (Ζ), LaLiga Santander, 28η Αγωνιστική

17:15 Ρεάλ Μαδρίτης-Θέλτα (Ζ), LaLiga Santander, 28η Αγωνιστική

19:30 Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης (Ζ), LaLiga Santander, 28η Αγωνιστική

21:45 Λεγανές-Τζιρόνα (Ζ), LaLiga Santander, 28η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT 3

16:30 Στουτγκάρδη-Χόφενχαϊμ (Ζ), Bundesliga, 26η Αγωνιστική

19:30 Χέρτα Βερολίνου-Ντόρτμουντ, Bundesliga, 26η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT 4

14:15 Καρσίγιακα-Μπάνβιτ (Ζ), TBF Basketball Super League, 22η αγωνιστική

17:00 ΑΕΚ-Κύμη (Ζ), Betshop Basket League, 19η Αγωνιστική

02:30 Oklahoma City Thunder-Golden State Warriors (Ζ), NBA Regular Season

 

COSMOTE SPORT 5

07:50 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Ζ), Κατατακτήριες Δοκιμές

 

COSMOTE SPORT 6

20:00 ATP Masters 1000 BNP Paribas Open Indian Wells (Ζ), 1ος Ημιτελικός

22:00 ATP Masters 1000 BNP Paribas Open Indian Wells (Ζ), 2ος Ημιτελικός

 

COSMOTE SPORT 7

13:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ούνικς Καζάν (Ζ), VTB United League

16:30 Άουγκσμπουργκ-Ανόβερο (Ζ), Bundesliga, 26η αγωνιστική

18:30 Boston Celtics-Atlanta Hawks (Ζ), NBA Regular Season

22:30 Πόρτο-Μαρίτιμο (Ζ), Liga NOS, 26η Αγωνιστική

02:30 NCAA Basketball (Ζ), ACC Tournament, Τελικός

 

COSMOTE SPORT 8

14:00 Αμβούργο-Ντάρμσταντ (Ζ), Bundesliga 2, 26η Αγωνιστική

16:30 Βόλφσμπουργκ-Φορτούνα Ντίσελντορφ (Ζ), Bundesliga, 26η αγωνιστική

22:00 UFC Fight Night: Darren Till-Jorge Masvidal (Ζ), Αγγλία, Λονδίνο

04:30 Errol Spence Jr-Mikey Garcia (Ζ), IBF Welterweight World Championship

 

COSMOTE SPORT 9

15:50 FIVB Beach Volleyball World Tour (Ζ), Τελικός 3ης Θέσης Ανδρών, Κατάρ, Ντόχα

17:05 FIVB Beach Volleyball World Tour (Ζ), Τελικός Ανδρών, Κατάρ, Ντόχα

21:30 Κούνεο-Κονελιάνο (Ζ), Serie A Femminile Βόλεϊ, 24η Αγωνιστική

 

Eurosport 1

10:15 Αλπικό Σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο: Ανδόρα, Χειμερινά σπορ (Ζ)

11:15 Αλπικό Σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο: Ανδόρα, Χειμερινά σπορ (Ζ)

13:00 Αλπικό Σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο: Ανδόρα, Χειμερινά σπορ (Ζ)

14:15 Δίαθλο: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Σουηδία, Σκυταλοδρομία γυναικών, Εστερζουντ (Ζ)

16:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΠΑΡΙΣΙ-ΝΙΚΑΙΑ, 7η κούρσα: Νίκαια-Νίκαια (Ζ)

18:00 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ, HS 240, Βίκερζουντ (Ζ)

20:35 ΔΑΝΙΑ – ΗΠΑ, Παγκόσμιο Πρωτ. Κέρλινγκ Γυναικών (Ζ)

 

Eurosport 2

08:00 Σούπερμπαϊκ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Superpole, Μπουριράμ (Ζ)

11:00 Σούπερμπαϊκ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, 1η κούρσα, Μπουριράμ (Ζ)

12:45 ΒΟΡΙΝΟ ΣΥΝΘΕΤΟ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ, Γερμανία (Ζ)

14:00 Αλπικό Σκι: Παγκόσμιο Κύπελλο: Ανδόρα, Σλάλομ γυναικών, Σολντέου (Ζ)

15:15 Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Παγκόσμιο Κύπελλο, Σουηδία (Ζ)

17:00 Δίαθλο: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Σουηδία, Σκυταλοδρομία ανδρών, Εστερζουντ (Ζ)

19:30 ΣΝΟΥΚΕΡ: GIBRALTAR OPEN, 2η ημέρα (Ζ)

 

FOX Sports

08:35 SKI CLASSICS 2018-19, Birkebeinerrennet (Ζ)

19:00 Pitts. Penguins – St Louis Blues, NHL Regular Season 2018 (Ζ)

00:00 NCAA College Basketball 2018-2019, Big East Tournament Pregame (Ζ)

00:30 NCAA 2018 – 2019,Basketball (Ζ)

02:30 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)

04:30 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)