Αθλητικές μεταδόσεις: Ρίχνεται στη “μάχη” των προκριματικών για το Euro η Εθνική

Η πρώτη “μάχη” της Εθνικής για τα προκριματικά του Euro 2020 κόντρα στο Λιχτενστάιν αλλά και το “clasico” του ελληνικού μπάσκετ Άρης – ΠΑΟΚ, ξεχωρίζουν από τις σημερινές αθλητικές μεταδόσεις.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων για σήμερα, Σάββατο 23 Μαρτίου: 

ΕΡΤ 2

15:30 Basket League-Παράλληλες Μεταδόσεις: Ήφαιστος Λήμνου-ΑΕΚ, Χολαργός-Ρέθυμνο, Λαύριο-Περιστέρι, Κύμη-Προμηθέας (Ζ), 20η αγωνιστική

18:00 Άρης-ΠΑΟΚ (Ζ), Basket League, 20ή αγωνιστική

 

ΕΡΤ 3

15:00 Πλατανιάς-Βόλος (Ζ), 23η αγωνιστική Football League

 

ΕΡΤ SPORTS

05:30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ – ΣΑΪΤΑΜΑ (Ζ), Χορός

09:00 BARCA MAGAZINE

10:00 BAYERN TV News

10:30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ – ΣΑΪΤΑΜΑ (Ζ), Άνδρες – Ελεύθερο

15:00 ΠΟΛΟ Α1: Εθνικός-ΠΑΟΚ (Ζ), 20ή  Αγωνιστική

16:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

17:00 VOLLEY LEAGUE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Ζ), 21η αγωνιστική

19:00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (E), Β’ Ημιτελικός

22:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ – ΣΑΪΤΑΜΑ (Ε), Γυναίκες – Ελεύθερο

00:00 ROMA TV, Spal – Roma

03:00 LIVERPOOL TV, Fulham – Liverpool

05:00 JUVENTUS MAGAZINE

 

ΣΚΑΪ

13:00 Goal χωρίς σύνορα, αθλητική εκπομπή

01:00 WWE – Raw

 

OPEN TV

12:50 Open Sport, αθλητική εκπομπή

21:00 Στο δρόμο για το Euro 2020 Pre Game

21:45 Προκριματικά UEFA Euro 2020: Λιχτενστάιν-Ελλάδα (Ζ)

23:45 Στο δρόμο για το Euro 2020 Post Game

 

COSMOTE SPORT 1

20:30 Εκπομπή «European Qualifiers Show Pregame» (Ζ), Λίχτενσταϊν-Ελλάδα

21:45 Λίχτενσταϊν-Ελλάδα (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 10ος Όμιλος

23:45 Εκπομπή «European Qualifiers Show» (Ζ)

 

COSMOTE SPORT 2

16:00 Γεωργία-Ελβετία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 4ος Όμιλος

19:00 Σουηδία-Ρουμανία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 6ος Όμιλος

21:45 Ιταλία-Φινλανδία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 10ος Όμιλος

 

COSMOTE SPORT 3

19:00 Γιβραλτάρ-Ιρλανδία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 4ος Όμιλος

21:45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Αρμενία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 10ος Όμιλος

 

COSMOTE SPORT 4

00:00 Charlotte Hornets-Boston Celtics (Ζ), NBA Regular Season

 

COSMOTE SPORT 6

17:00 ATP Masters 1000 Miami Open presented by Itau (Ζ), Κυρίως Ταμπλό

 

COSMOTE SPORT 7

19:00 Μάλτα-Νήσοι Φερόε (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 6ος Όμιλος

21:45 Ισπανία-Νορβηγία (Ζ), UEFA European Qualifiers, Φάση Ομίλων, 1η Αγωνιστική, 6ος Όμιλος

 

COSMOTE SPORT 8

19:00 Μανρέσα-Μπούργκος (Ζ), ACB Liga Endesa, 24η Αγωνιστική

21:30 Μπέργκαμο-Σκαντίτσι (Ζ), Serie A Femminile, 25η Αγωνιστική

02:00 UFC Fight Night: Stephen Thompson-Anthony Pettis (Ζ), ΗΠΑ, Νάσβιλ

 

 

Eurosport 1

06:00 FORMULA E: ΚΙΝΑ, Μηχανοκίνητα σπορ (Ζ)

08:45 FORMULA E: ΚΙΝΑ, Μηχανοκίνητα σπορ (Ζ)

10:45 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ, HS 240, Πλάνιτσα (Ζ)

15:45 Δίαθλο: Παγκόσμιο Κύπελλο: Νορβηγία, Καταδίωξη γυναικών, Όσλο (Ζ)

16:45 Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Παγκόσμιο Κύπελλο, Καναδάς (Ζ)

17:45 Δίαθλο: Παγκόσμιο Κύπελλο: Νορβηγία, Χειμερινά σπορ (Ζ)

22:15 Ποδηλασία Πίστας: Six Day: Βρετανία, 2η ημέρα, Μάντσεστερ (Ζ)

 

Eurosport 2

10:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ: ΙΑΠΩΝΙΑ, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Ζ)

15:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Ο ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ, Αθλητική εκπομπή (Ζ)

20:00 Παγκόσμιο Πρωτ. Κέρλινγκ Γυναικών, Αθλητική Εκπομπή (Ζ)

 

FOX Sports

06:00 SAINT LOUIS – VIRGINIA TECH, NCAA 2018 – 2019 (Ζ)

10:30 SEA EAGLES – ROOSTERS, NRL 2019 (Ζ)

18:00 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)

20:30 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)

23:00 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)

01:30 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)

04:00 NCAA 2018 – 2019, Basketball (Ζ)