Αθλητικές μεταδόσεις | Τελικοί Κυπέλλων σε Ισπανία, Γερμανία

 Από το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων, σήμερα, Σάββατο 25 Μαΐου ξεχωρίζουν οι τελικοί των Κυπέλλων, που διεξάγονται στην Ισπανία ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Βαλένθια και στη Γερμανία, όπου Λειψία και Μπάγερν Μονάχου διεκδικούν το τρόπαιο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

ΕΡΤ SPORTS

06:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ, «ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΓΙΑΝΝΕΝΑ» 22η αγωνιστική – 25/02/2019

08:00 ΛΑΜΙΑ: ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ, «ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ» 26η αγωνιστική – 30/03/2019

10:00 ΞΑΝΘΗ: ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ, «ΞΑΝΘΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ» 17η αγωνιστική – 20/01/2019

12:00 30 FOR 30 (E) Ντοκιμαντέρ, «Going big basketball»

13:00 FORMULA 1 – MONAKO (Z), «Ελεύθερα δοκιμαστικά 3»

14:00 ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ

14:30 ΠΟΛΟ Α1: ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (E), «2ος τελικός»

16:00 FORMULA 1 – MONAKO (Z), «Κατατακτήριες δοκιμές»

17:30 ΠΟΛΟ Α1: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Z), «3ος τελικός»

19:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

19:30 BASKETLEAGUE: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Z), «Play off – Α’ γύρος – 3ος αγώνας»

21:30 ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ

22:00 JUVENTUS TV, «Juventus – Atalanta»

01:00 30 FOR 30 Ντοκιμαντέρ, «Dominique belongs to us»

02:00 ROMA TV, «Sassuolo – Roma»

05:00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (E), «Ο Ηρακλής της σεζόν 1983-1984»

 

ΣΚΑΪ

13:00 Goal χωρίς σύνορα, αθλητική εκπομπή

01:00 WWE – Raw

 

OPEN SPORT

12:50 Open Sport, αθλητική εκπομπή

 

ACTION 24

19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΚ (Ζ), Ελληνικό Πρωτάθλημα, Τέταρτος τελικός πρωταθλήματος Futsal

 

NOVASPORTS 1

19:00 ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ – ΚΙΕΒΟ (Z), 38η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

22:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΒΑΛΕΝΘΙΑ, Τελικός Κυπέλλου Ισπανίας (Ζ)

 

NOVASPORTS 2

21:00 ΛΕΙΨΙΑ – ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ, Τελικός Κυπέλλου Γερμανίας (Ζ)

 

NOVASPORTS 3

21:30 ΜΠΟΛΟΝΙΑ – ΝΑΠΟΛΙ (Ζ), 38η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

 

COSMOTE SPORT 4

17:00 AEK-Χολαργός (Ζ), Betshop Basket League, Α’ Φάση Playoffs, 3ος Αγώνας

03:30 Toronto Raptors-Milwaukee Bucks (Ζ), NBA Playoffs, Eastern Conference Finals, Game 6

 

COSMOTE SPORT 5

12:50 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO (Ζ), 3ες Ελεύθερες Δοκιμές

15:50 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO (Ζ), Κατατακτήριες Δοκιμές

 

COSMOTE SPORT 6

15:30 ATP 250 Lyon (Ζ), Τελικός

 

COSMOTE SPORT 7

10:05 FIVB Beach Volley WT (Ζ), Κίνα, Τζιντζιάνγκ, 1ος Ημιτελικός Γυναικών

11:20 FIVB Beach Volley WT (Ζ), Κίνα, Τζιντζιάνγκ, 2ος Ημιτελικός Γυναικών

04:05 FIVB Beach Volley WT (Ζ), Κίνα, Τζιντζιάνγκ, 1ος Ημιτελικός Ανδρών

05:05 FIVB Beach Volley WT (Ζ), Κίνα, Τζιντζιάνγκ, 2ος Ημιτελικός Ανδρών

 

COSMOTE SPORT 8

17:30 Μπάνβιτ-Αναντολού Εφές (Ζ), TBF Basketball Super League, Προημιτελική Φάση, 2ος Αγώνας

22:30 Seattle Storm-Phoenix Mercury (Ζ), WNBA Regular Season

 

COSMOTE SPORT 9

18:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ζενίτ (Ζ), VTB United League, Ημιτελική Φάση, 2ος Αγώνας

 

 

Eurosport

10:00 FORMULA E: ΓΕΡΜΑΝΙΑ, Προκριματικός γύρος, Βερολίνο (Ζ)

14:00 FORMULA E: ΓΕΡΜΑΝΙΑ, 10ος γύρος, Βερολίνο (Ζ)

15:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Ο ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ, 14ο ετάπ (Ζ)

18:15 GIRO EXTRA, Αθλητική εκπομπή (Ζ)

18:30 Ποδηλασία: Tour De L’Ain, Γαλλία, 2ο ετάπ (Ζ)

 

Eurosport 2

14:30 ΤΕΝΙΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ WTA: ΓΕΡΜΑΝΙΑ, Τελικός, Νιρεμβέργη (Ζ)

16:30 ΤΕΝΙΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ATP: ΕΛΒΕΤΙΑ, Τελικός, Γενεύη (Ζ)

 

FOX Sports

21:00 KANSAS CITY ROYALS – NY YANKEES, MLB Regular Season 2019 (Ζ)

02:00 HOUSTON ASTROS – BOSTON RED SOX, MLB Regular Season 2019 (Ζ)