Αθλητικές μεταδόσεις: Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στο «Βικελίδης»

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη και τον Παναθηναϊκό (Novasports 1 21:30) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League, ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων.

Αναλυτικά:

ΕΡΤ 1
21:45 Αθλητική Κυριακή, αθλητική εκπομπή

ΕΡΤ SPORTS
06:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019 (FIBA DOC)
07:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019: ΠΟΛΩΝΙΑ – ΤΣΕΧΙΑ (E), «ΘΕΣΕΙΣ 5 – 8»
09:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019: ΣΕΡΒΙΑ – ΗΠΑ (E), «ΘΕΣΕΙΣ 5 -8»
11:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019 (Ζ), «Μικρός Τελικός»
13:00 WORLD BASKET SHOW (Ζ)
15:00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019 (Ζ), «Τελικός»
17:30 WORLD BASKET SHOW (Ζ)
19:00 SUPERLEAGUE: ΞΑΝΘΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. (Ζ), 3η αγωνιστική
21:00 30 FOR 30 Ντοκιμαντέρ
22:00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Ζ)
01:00 SUPERLEAGUE: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ (E)
03:00 ΒΟΛΕΪ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΕΛΛΑΔΑ – ΓΑΛΛΙΑ (E)
05:00 30 FOR 30 Ντοκιμαντέρ

ΣΚΑΪ
14:45 Icarus Action 2019
00:15 WWE – Smackdown Live

NOVASPORTS 1HD
13:30 ΤΖΕΝΟΑ – ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
16:00 ΣΠΑΛ – ΛΑΤΣΙΟ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
18:05 ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ – ΤΟΥΛΟΥΖ (Ζ), 5η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου
20:00 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Ζ)
21:30 ΑΡΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Z), 3η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
23:30 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)

NOVASPORTS 2 HD
14:00 ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ – ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ (Ζ), 7η αγωνιστική, Championship Αγγλίας
16:00 ΠΑΡΜΑ – ΚΑΛΙΑΡΙ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
18:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Z)
19:15 ΑΕΚ – ΛΑΜΙΑ (Z), 3η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
21:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)

NOVASPORTS 3 HD
16:00 ΜΠΡΕΣΙΑ – ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
19:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ (Z), 3η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
22:00 ΜΟΝΑΚΟ – ΜΑΡΣΕΪΓ (Ζ), 5η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

NOVASPORTS 4 HD
15:30 ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ – ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ολλανδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου
18:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ORANGE TROPHY, Μικρός τελικός (Ζ)
20:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ORANGE TROPHY, Τελικός (Ζ)

NOVASPORTS 5 HD
16:00 ΧΑΚΕΝ – ΑΪΚ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗΣ (Ζ), 23η αγωνιστική, Σουηδικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
19:00 ΡΟΜΑ – ΣΑΣΟΥΟΛΟ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
21:45 ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ – ΜΙΛΑΝ (Ζ), 3η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

COSMOTE SPORT1HD
16:00 Μπόρνμουθ-Έβερτον (Ζ), Premier League, 5η αγωνιστική
18:30 Γουότφορντ-Αρσεναλ (Ζ), Premier League, 5η αγωνιστική
22:30 Εκπομπή «SPORTSHOW» (Ζ)

COSMOTE SPORT2HD
13:00 Έιμπαρ-Εσπανιόλ (Ζ), LaLiga Santander, 4η αγωνιστική
17:00 Θέλτα-Γρανάδα (Ζ), LaLiga Santander, 4η αγωνιστική
19:30 Βαγιαδολίδ-Οσασούνα (Ζ), LaLiga Santander, 4η αγωνιστική
22:00 Μπέτις-Χετάφε (Ζ), LaLiga Santander, 4η αγωνιστική

COSMOTE SPORT3HD
16:30 Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ (Ζ), Bundesliga, 4η αγωνιστική
19:00 Πάντερμπορν-Σάλκε (Ζ), Bundesliga, 4η αγωνιστική

COSMOTE SPORT4HD
22:00 Los Angeles Sparks-Seattle Storm (Ζ), WNBA Playoffs, Second Round

COSMOTE SPORT5HD
09:15 Moto3 Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Warm Up
09:45 Moto2 Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Warm Up
10:15 MotoGP Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Warm Up
10:55 FIM Enel Moto E World Cup (Ζ), Ιταλία, Σαν Μαρίνο, Αγώνας
11:45 Moto3 Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Αγώνας
13:05 Moto2 Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Αγώνας
14:30 MotoGP Gran Premio Octo di San Marino e Della Riviera di Rimini (Ζ), Αγώνας
20:30 Εκπομπή «Grand Prix» (Ζ)

COSMOTE SPORT7HD
09:35 WRC Τουρκία (Ζ), SS14 Marmaris 1
11:05 WRC Τουρκία (Ζ), SS16 Cicekli 2
13:00 WRC Τουρκία (Ζ), SS17 Marmaris 2 Power Stage
15:00 Αλαβές-Σεβίλη (Ζ), LaLiga Santander, 4η αγωνιστική
20.00 Πορτιμονένσε-Πόρτο, Liga NOS, 5η αγωνιστική
02.00 NASCAR Cup Series, Las Vegas South Point 400, Αγώνας

COSMOTE SPORT8HD
14:30 Ντάρμσταντ-Νυρεμβέργη (Ζ), Bundesliga 2, 6η αγωνιστική
22:00 Μποαβίστα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Ζ), Liga NOS, 5η αγωνιστική

COSMOTE SPORT9HD
14:30 Ανόβερο-Μπέργκισερ (Ζ), LIQUI MOLY Bundesliga Χάντμπολ, 5η αγωνιστική
00:00 Las Vegas Aces-Chicago Sky (Ζ), WNBA Playoffs, Second Round

Eurosport
09:15 Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτ/των Τουρισμού, Κίνα (Ζ)
10:15 Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτ/των Τουρισμού, Κίνα (Ζ)
15:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ, Ισπανία (Ζ)
18:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Ο ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ, 21ο ετάπ (Ζ)
21:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: VUELTA EXTRA, Αθλητική εκπομπή (Ζ)
21:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ, Αθλητική εκπομπή (Ζ)

Eurosport 2
07:00 Μότοκρος: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Κίνα, Μηχανοκίνητα σπορ (Ζ)
08:00 Μότοκρος: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: Κίνα, Μηχανοκίνητα σπορ (Ζ)
08:55 ΣΝΟΥΚΕΡ: MASTERS IN SHANGHAI, Τελικός (Ζ)
14:25 ΣΝΟΥΚΕΡ: MASTERS IN SHANGHAI, Τελικός (Ζ)

FOX Sports
09:05 EELS – BRONCOS, NRL 2019 (Ζ)
19:00 NFL PRE-GAME SHOW, FOX SPORTS HD (Ζ)
20:00 GREEN BAY PACKERS – VIKINGS, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)
23:25 LA RAMS – SAINTS, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)
03:20 FALCONS – BC EAGLES, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)