Αθλητικές μεταδόσεις: Εντός έδρας δοκιμασίες για Ολυμπιακό και Άρη

Με τρεις αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία της 5η αγωνιστικής της Super League. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Λαμία, ο Άρης την ΑΕΛ και ο Ατρόμητος τον Παναιτωλικό – Πρεμιέρα στην Basket League

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων για σήμερα, Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου

ΕΡΤ 1

18:00 Η ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου (Ε) «Ο Αθηναϊκός της σεζόν 1990-1991»

19:00 Ατρόμητος-Παναιτωλικός (Ζ), 5η αγωνιστική, Super League

 

ΕΡΤ 2

15:30 Basket League Show (Z), 1η αγωνιστική: Ιωνικός-Λαύριο, Ήφαιστος-Ρέθυμνο, Περιστέρι-Ηρακλής, Κολοσσός-Πανιώνιος

17:45 ΑΕΛ – Προμηθέας Πάτρας (Z), 1η αγωνιστική Basket League

 

ΕΡΤ 3

15:00 Ιωνικός-Τρίκαλα (Ζ), 1η αγωνιστική, Football League

 

ΕΡΤ SPORTS

06:00 JUVENTUS TV, «Atletico M. – Juventus»

09:00 BARCA TV, «Barcelona – Villareal»

12:00 FORMULA 1 – SOCHI (Z), «Ελεύθερα δοκιμαστικά 3»

13:00 AJAX TV, «PSV – Ajax»

15:00 FORMULA 1 – SOCHI (Z), «Κατατακτήριες δοκιμές»

16:15 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – ΝΤΟΧΑ (Z), «2η ημέρα»

22:30 30 FOR 30  Ντοκιμαντέρ, «Marion Jones»

23:30 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – ΝΤΟΧΑ (Z), «50 χλμ Βάδην»

03:30 ΒΟΛΕΪ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΠΟΛΩΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (E), «Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ»

 

ΣΚΑΪ

12:00 Icarus Action 2019

01:00 WWE – Raw

 

OPEN TV

13:30 Open Sport, αθλητική εκπομπή

 

NOVASPORTS 1 HD

16:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Z)

17:15 ΑΡΗΣ – ΑΕΛ (Z), 5η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20

19:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)

21:45 ΣΑΣΟΥΟΛΟ – ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

 

NOVASPORTS 2 HD

16:00 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ – ΣΠΑΛ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

18:30 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Z)

19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΑΜΙΑ (Z), 5η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20

21:30 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)

 

NOVASPORTS 3 HD

14:30 ΛΙΟΝ – ΝΑΝΤ (Ζ), 8η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

18:30 ΜΠΟΡΝΤΟ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ (Ζ), 8η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

21:00 ΜΕΤΣ – ΤΟΥΛΟΥΖ (Ζ), 8η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

 

NOVASPORTS 4 HD

14:30 ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ – ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜΙΤΣ (Ζ), 9η αγωνιστική, Championship Αγγλίας

17:00 ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ – ΛΟΥΤΟΝ (Ζ), 9η αγωνιστική, Championship Αγγλίας

20:45 ΑΓΙΑΞ – ΧΡΟΝΙΝΓΚΕΝ (Ζ), 8η αγωνιστική, Ολλανδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

 

NOVASPORTS 5 HD

19:00 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ – ΙΝΤΕΡ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Z)

 

COSMOTE SPORT1HD

13:00 Εκπομπή «SPORTSHOW» (Ζ)

14:30 Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ (Ζ), Premier League, 7η Αγωνιστική

16:30 Εκπομπή «SPORTSHOW Live Action» (Ζ)

19:30 Έβερτον-Μάντσεστερ Σίτι (Ζ), Premier League, 7η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT2HD

14:00 Μπιλμπάο-Βαλένθια (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική

17:00 Χετάφε-Μπαρτσελόνα (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική

19:30 Γρανάδα-Λεγανές (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική

22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρεάλ Μαδρίτης (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT3HD

16:30 Πάντερμπορν-Μπάγερν Μονάχου (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

19:30 Ντόρτμουντ-Βέρντερ Βρέμης (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT4HD

18:00 Εκπομπή «Pregame Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-ΑΕΚ» (Ζ)

19:00 Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-ΑΕΚ (Ζ), Basket League, 1η Αγωνιστική

21:00 Εκπομπή «Postgame Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-ΑΕΚ» (Ζ)

 

COSMOTE SPORT5HD

11:50 FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX (Ζ), 3ες Ελεύθερες Δοκιμές

14:50 FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX (Ζ), Κατατακτήριες Δοκιμές

17:00 Τότεναμ-Σαουθάμπτον (Ζ), Premier League, 7η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT6HD

08:00 ATP 250 Chengdu Open (Ζ), 1ος Ημιτελικός

10:00 ATP 250 Chengdu Open (Ζ), 2ος Ημιτελικός

16:30 Λειψία-Σάλκε (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

21:30 Μάλαγα-Τενερίφη (Ζ), ACB Liga Endesa, 2η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT7HD

11:30 WTA Wuhan Open (Ζ), Τελικός

16:30 Χόφενχαϊμ-Γκλάντμπαχ (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

 

COSMOTE SPORT8HD

14:00 Μπόχουμ-Ντάρμσταντ (Ζ), Bundesliga 2, 8η Αγωνιστική

16:30 Άουγκσμπουργκ-Λεβερκούζεν (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

21:00 UFC Fight Night: Jack Hermansson-Jared Cannonier (Ζ), Δανία, Κοπεγχάγη

 

COSMOTE SPORT9HD

14:00 Ενισέι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ζ), VTB United League Regular Season

16:30 Μάιντς-Βόλφσμπουργκ (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

21:00 Μπενφίκα-Βιτόρια Σετούμπαλ (Ζ), Liga NOS, 7η Αγωνιστική

 

Eurosport 1

12:00 Σούπερμπαϊκ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Γαλλία (Ζ)

13:30 Ποδηλασία: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Δρόμου, Αγώνας γυναικών (Ζ)

 

Eurosport 2

08:55 ΣΝΟΥΚΕΡ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΙΝΑΣ, Ημιτελικοί, Γκουανζού (Ζ)

14:25 ΣΝΟΥΚΕΡ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΙΝΑΣ, Ημιτελικοί, Γκουανζού (Ζ)

 

FOX Sports

13:00 NRL 2019, Rugby (Ζ)

16:00 NCAA COLLEGE GAMEDAY 2019, FOX SPORTS HD (Ζ)

19:00 OKLAHOMA SOONERS – TEXAS TECH, NCAA College Football 2019 (Ζ)

22:30 NORTH CAROLINA – CLEMSON TIGERS, NCAA College Football 2019 (Ζ)

02:00 Mississippi State – Auburn Tigers. NCAA College Football 2019 (Ζ)

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ BLOGVIEW

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Μενού