Αθλητικές μεταδόσεις: Ντέρμπι στο ΟΑΚΑ | Μπασκετικό «ελ κλάσικο» στη Θεσσαλονίκη

Το ντέρμπι ΑΕΚ – ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 5η αγωνιστικής της Super League αλλά και το μεγάλο κλασικό ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής της Basket League, ανάμεσα στον Άρη και στον ΠΑΟΚ, ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων. 

Δείτε αναλυτικά 

ΕΡΤ 1
21:45 Αθλητική Κυριακή, αθλητική εκπομπή

ΕΡΤ 2
16:30 Ελλάδα – Ολλανδία (Ζ),Handball Προκριματικά Euro Γυναικών, Κοζάνη
20:30 Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ ανδρών (Μ), Τελικός, Παρίσι

ΕΡΤ 3
11:00 Σπορ στο 3, αθλητική εκπομπή
15:00 Αιγάλεω-Καλαμάτα (Ζ), 1η αγωνιστική, Football League
17:00 Pre Game
17:45 Άρης-ΠΑΟΚ (Ζ), 1η αγωνιστική Basket League

ΕΡΤ SPORTS
05:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
06:00 SUPERLEAGUE: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΕΚ (E)
08:00 JUVENTUS TV, «Atletico M. – Juventus»
11:00 ΒΟΛΕΪ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΝΔΡΩΝ (E), «Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ»
13:00 AUTO MOTO EΡΤ
13:50 FORMULA 1 – SOCHI (Ζ), «αγώνας»
16:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
17:00 SUPERLEAGUE: ΞΑΝΘΗ – ΒΟΛΟΣ (Ζ), 5η αγωνιστική
19:00 DORTMUND TV
20:00 ΣΤΙΒΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – ΝΤΟΧΑ (Ζ), «3η ημέρα»
01:00 BARCA TV, «Barcelona – Villareal»
04:00 AJAX TV, «PSV – Ajax»

ΕΡΤ PLAY
18:30 Ευρωπαϊκό βόλεϊ ανδρών (Ζ), τελικός, Παρίσι

ΣΚΑΪ
01:30 WWE – Smackdown Live

OPEN TV
13:30 Open Sport, αθλητική εκπομπή
21:50 Total Football, αθλητική εκπομπή

NOVASPORTS 1 HD
15:00 ΟΦΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ζ), 5η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
17:30 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Z)
19:30 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (Z), 5η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
21:30 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)

NOVASPORTS 2 HD
13:30 ΝΑΠΟΛΙ – ΜΠΡΕΣΙΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
16:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Pre Game Show (Z)
17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Z), 5η αγωνιστική, Ελληνικό Πρωτ. Ποδοσφαίρου 2019/20
19:15 ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ, Post Game Show (Z)
21:45 ΜΙΛΑΝ – ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

NOVASPORTS 3 HD
16:00 ΛΕΤΣΕ – ΡΟΜΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
19:00 ΚΑΛΙΑΡΙ – ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου
22:00 ΜΑΡΣΕΪΓ – ΡΕΝ (Ζ), 8η αγωνιστική, Γαλλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

NOVASPORTS 4 HD
16:00 ΛΑΤΣΙΟ – ΤΖΕΝΟΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

NOVASPORTS 5 HD
15:30 ΤΣΒΟΛΕ – ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ (Ζ), 8η αγωνιστική, Ολλανδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

NOVASPORTS 24 HD
16:00 ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ – ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Ζ), 6η αγωνιστική, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου

COSMOTE SPORT1HD
18:30 Λέστερ-Νιούκαστλ (Ζ), Premier League, 7η Αγωνιστική
22:30 Εκπομπή «SPORTSHOW» (Ζ)

COSMOTE SPORT2HD
13:00 Εσπανιόλ-Βαγιαδολίδ (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική
17:00 Αλαβές-Μαγιόρκα (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική
19:30 Λεβάντε-Οσασούνα (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική
22:00 Σεβίλη-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική

COSMOTE SPORT3HD
16:30 Φορτούνα Ντίσελντορφ-Φράιμπουργκ (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική
19:00 Κολονία-Χέρτα Βερολίνου (Ζ), Bundesliga, 6η Αγωνιστική

COSMOTE SPORT4HD
19:30 Μπαρτσελόνα-Μπασκόνια (Ζ), ACB Liga Endesa, 2η Αγωνιστική
22:00 Washington Mystics-Connecticut Sun (Ζ), WNBA Finals, Game 1

COSMOTE SPORT5HD
13:30 Εκπομπή «Grand Prix Pre-Race» (Ζ)
14:00 FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX (Ζ), Αγώνας
20:30 Εκπομπή «Grand Prix» (Ζ)

COSMOTE SPORT6HD
10:00 ATP 250 Chengdu Open (Ζ), Τελικός
20:00 ITU Μπάσκετ-Φενέρμπαχτσε (Ζ), TBF Basketball Super League, 1η Αγωνιστική
05:00 ATP 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships (Ζ), Κυρίως Ταμπλό

COSMOTE SPORT7HD
06:00 Errol Spence Jr.- Shawn Porter (Ζ), WBC & IBF World Welterweight Championship, Αγώνας Πυγμαχίας
15:00 Έιμπαρ-Θέλτα (Ζ), LaLiga Santander, 7η Αγωνιστική
22:00 Ρίο Άβε-Πόρτο (Ζ), Liga NOS, 7η Αγωνιστική

COSMOTE SPORT8HD
14:30 Σαν Πάουλι-Σαντχάουζεν (Ζ), Bundesliga 2, 8η Αγωνιστική
21:30 NASCAR Cup Series Charlotte Bank of America Roval 400 (Ζ)

COSMOTE SPORT9HD
20:00 Μονπελιέ-Βέσπρεμ (Ζ), VELUX EHF Champions League Χάντμπολ, Φάση Ομίλων, 3η Αγωνιστική

Eurosport 1
10:30 Ποδηλασία: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Δρόμου, Αγώνας ανδρών (Ζ)

Eurosport 2
08:55 ΣΝΟΥΚΕΡ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΙΝΑΣ, Τελικός, Γκουανζού (Ζ)
13:05 Σούπερσπορτ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Μάνι-Κουρ (Ζ)
14:25 ΣΝΟΥΚΕΡ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΙΝΑΣ, Τελικός, Γκουανζού (Ζ)
17:30 Αγώνες Αντοχής Αυτοκινήτων Blancpain, Ισπανία (Ζ)

FOX Sports
19:00 NFL PRE-GAME SHOW SUNDAY 2019, FOX SPORTS HD (Ζ)
20:00 BUFFALO BILLS – PATRIOTS, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)
23:25 BAYLOR BEARS – VIKINGS, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)
03:20 SAINTS – DALLAS COWBOYS, NFL Regular Season 2019-2020 (Ζ)

 

 

 

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ BLOGVIEW

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Μενού